آهسته مسابقه ارمنستان ارمنستان مسابقات بین المللی

آهسته: مسابقه ارمنستان ارمنستان مسابقات بین المللی ووشوکاران سمنانی مسابقات ووشو سمنان

گت بلاگز فرهنگی هنری طرحی مورد توافق همه طیف‌های سینمایی , طرح اکران افطار تا سحر

فعالان در عرصه های متفاوت سینما با طرح اکران افطار تا سحر سینما در ماه مبارک رمضان موافقند به شرطی که…

طرحی مورد توافق همه طیف‌های سینمایی , طرح اکران افطار تا سحر

به گزارش خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ در ماه مبارک رمضان این سال ها طرح اکران افطار تا سحر در برنامه سینماها گنجانده و با استقبال روبرو شد.
این طرح توانست وقت استراحت مخاطب بعد از عبادت روزانه را پر کند و از طرفی به رونق سینما کمک شد.

عبارات مهم : سینما
حالا اینکه چه فیلمی، با چه قیمتی و در چه شرایطی در این وقت نمایش داده شود به مسئولان امر ربط پیدا می کند.

در این باره نظر و پیشنهاد بعضی از فعالان سینما در زمینه های متفاوت را جویا شدیم که در ادامه می خوانید:

هاتف علیمردانی
تهیه کننده و کارگردان سینما گفت: این طرح اتفاق خوبی است چون باعث جذب هرچه زیاد مخاطب می شود. در کل و به شخصه با انجام چنین کارها و طرح هایی که بتواند مخاطب را به سینماها بکشاند، موافقم.
وی افزود: به نظرم اگر بتوان فیلم هایی که مخاطب بیشتری دارند را در سانس های افطار به بعد گنجاند و از آن طرف سانس های خوب در طول روز را به فیلم های کم مخاطب تر تعلق داد، به خروجی خوبی می رسیم و تعادل برقرار می شود. در نتیجه با یک تیر دو نشان زده ایم.

این کارگردان راجع به قیمت بلیط ها جهت این برهه از وقت بیان کرد: به نظرم قیمت بلیط ها مناسب هست؛ چون حتی با این قیمت، هزینه ما برنمی گردد و یا به مشکل بازگشت هزینه داریم و کمتر از این جوابگوی خرج سینما نیست.

مهدی صباغ زاده تهیه کننده و پخش کننده سینما عنوان کرد: با اجرای این طرح موافقم؛ آیا که خستگی بسیاری از مردم بعد از افطار با رفتن به سینما برطرف و به رونق سینما هم کمک می شود.
وی ادامه داد: البته تفاوت نمی کند چه فیلمی جهت مخاطب عرضه شود؛ مهم خوراک خوب است که بتواند در جذب آن ها موثر باشد و سالن ها را پر کند.
مسعود ردایی تهیه کننده سینما هم اظهار داشت: طرح اکران افطار تا سحر خوب و مناسب هست؛ چون مشتاقان و مخاطبان سینما این وقت را پیدا می کنند که بعد از عبادات و افطار، از سینما بهره ببرند وهمزمان سینما رونق پیدا می کند. چون در طول روز به علت طولانی بودن ایام روزه داری و ساعات عصر كه علاقمندان به فيلم وسينما از كار و تحصيل وغيره فارغ مي شوند تا وقت افطار، ديگر توانی جهت حضور در سينماها ندارند. لذا قاعدتا سينما در اين ساعات دچار كمبود تماشاگر مي شود. بعد بايد به نوعي اين ساعات جبران شده است و ان شاءالله اين طرح مكملی جهت رونق بخشيدن به سينما باشد.
وی تاکید کرد: به نظرم بهتر است طبق روال کاری تمام کشورهای اسلامی که مراسم خوش حالی های مهم خود را در این ماه برگزار می کنند، ما هم علی القاعده این کار را انجام دهیم و چنین ایده ای داریم. چون ماه مهمانی،عبادت و خوش حالی مردم هست. بعد از دریچه سینما می توان فیلم هایی که جنبه کمدی و طنزشان زیاد و مناسب این ایام است را اکران کرد تا مردم با روحیه شاداب تر و بهتری به عبادات خود در طول روز بپردازند.

انتهای خبر/

واژه های کلیدی: سینما | مخاطب | پخش کننده | تهیه کننده | برنامه سینما | ماه رمضان | رمضان 96 | طرح اکران افطار تا سحر

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog