آهسته مسابقه ارمنستان ارمنستان مسابقات بین المللی

آهسته: مسابقه ارمنستان ارمنستان مسابقات بین المللی ووشوکاران سمنانی مسابقات ووشو سمنان

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات یمن،عربستان و اوگاندا در مسابقه های جهانی داور داشتند ولی کشور عزیزمان ایران نه؟ / سجاد انوشیروانی

سرمربی سابق وزنه‌بردای می‌گوید:«از صحبت‌های من راجع به داوران سوء برداشت شد که عزیزان بدانند قصد جسارت نداشتم.»

یمن،عربستان و اوگاندا در مسابقه های جهانی داور داشتند ولی کشور عزیزمان ایران نه؟ / سجاد انوشیروانی

سجاد انوشیروانی: یمن،عربستان و اوگاندا در مسابقه های جهانی داور داشتند ولی کشور عزیزمان ایران نه؟

عبارات مهم : ایران

سرمربی سابق وزنه بردای می گوید:«از صحبت های من راجع به داوران سوء برداشت شد که عزیزان بدانند قصد جسارت نداشتم.»

به گزارش خبرآنلاین، نایب قهرمان المپیک و سرمربی سابق تیم ملی بیان کرد بعضی سوء تفاهم ها باعث دلخوری عده ای از داوران شده است است.سجاد انوشیروانی، سرمربی تیم ملی و یکی از با اخلاق ترین قهرمانان جامعه وزنه برداری کشور که در روزهای اخیر از جو ایجاد شده است علیه بهداد سلیمی به شدت انتقاد کرده بود، در گفتگو با خبرنگار خبر آنلاین عنوان کرد:«متاسفانه هنگامی که انگشت می گذاریم روی نقاط ضعف، به خیلی ها بر می خورد. البته گاهی اوقات سوء برداشت هایی هم می شود که غیر قابل اجتناب هست. در مورد اخیر من گفتم ما در داوری ضعیف هستیم ولی اصلا منظورم این نبود که داوران ضعیفی داریم. ضعف ما در داوری ها برمی گردد به ارتباط ضعیفی که میان کمیته داوران و خود فدراسیون وزنه برداری با کمیته اجرایی فدراسیون جهانی وزنه برداری وجود دارد.»

یمن،عربستان و اوگاندا در مسابقه های جهانی داور داشتند ولی کشور عزیزمان ایران نه؟ / سجاد انوشیروانی

انوشیروانی در ادامه با طرح چند سئوال کلیدی افزود:«من می گویم آیا ما نباید در سطح اول داوری دنیا نماینده داشته باشیم؟ مگر کشور عزیزمان ایران یکی از سه قطب بزرگ وزنه برداری دنیا نیست؟ مگر در ترکیب تیم ما سه قهرمان المپیک و چهار وزنه بردار که سابقه شکستن رکوردهای دنیا را دارند وجود ندارد؟ بعد آیا نباید هیچ نماینده ای از داوری کشور عزیزمان ایران در جمع داوران یا هیات ژوری مسابقه های وجود داشته باشد؟ آیا کسی به طور روشن و صریح به این سئوال پاسخ نمی دهد؟

شما ببینید در همین رقابتهای جهانی داورانی از اوگاندا، عربستان، نیوزلند، دومنیکن، جمهوری چک، قبرس و حتی یمن حضور داشتند. اسم کدام یک از این کشور ها تا به حال در وزنه برداری به گوشتان خورده است؟ چطور می شود که یمن، عربستان یا اوگاندا داور معرفی می کنند به فدراسیون جهانی وزنه برداری، ولی ما نمی توانیم از چیزی که حق مسلم و واقعی وزنه برداری مان است دفاع کنیم؟ اگر می گویم ما در داوری ضعیف هستیم منظورم همین پرسشها هست. هنگامی که ارتباطات ما نیرومند باشد و هنگامی که نمایندگانی از کشور عزیزمان ایران به عنوان داور یا ژوری در صحنه رقابتها حضور داشته باشد، شک نکنید می تواند موثر باشد. داوران ما قرار نیست رایی را برگردادند یا حقی را ناحق کنند، ولی همین حضورشان باعث می شود جلوی بسیاری از رای هایی که بر اساس بعضی سخت گیری مرسوم صادر می شود گرفته شود.»

سرمربی سابق وزنه‌بردای می‌گوید:«از صحبت‌های من راجع به داوران سوء برداشت شد که عزیزان بدانند قصد جسارت نداشتم.»

انوشیروانی در آخر با تمجید از ارزش و منزلت بالای داوران گفت:« اگر صحبت های من باعث رنجش خاطر داوران عزیز و بزرگوار شده است از تک تک آنها عذرخواهی می کنم. بر هیچ کس پوشیده نیست که مربیان و داوران، مظلوم ترین اقشار جامعه وزنه برداری هستند که هر لحظه بدون کوچک ترین چشمداشت زحمت می کشند و در اکثر مواقع هم به حق واقعی ارزش نمی رسند. اهالی وزنه برداری به خوبی با خصوصیات اخلاقی اینجانب آشنا هستند. من واقعا قصد جسارت به این عزیزان را نداشتم.»

واژه های کلیدی: ایران | داوران | اوگاندا | وزنه برداری | وزنه برداری | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog