آهسته مسابقه ارمنستان ارمنستان مسابقات بین المللی

آهسته: مسابقه ارمنستان ارمنستان مسابقات بین المللی ووشوکاران سمنانی مسابقات ووشو سمنان

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات داغ‌ترین مناظره فوتبالی تاریخ در نود(96.11.23)

عادل فردوسی‌پور در برنامه این هفته مناظره‌ای را با حضور علی کریمی و محمدرضا ساکت برگزار کرد. 

داغ‌ترین مناظره فوتبالی تاریخ در نود(96.11.23)

داغ ترین مناظره فوتبالی تاریخ در نود(96.11.23)

عبارات مهم : ایران

عادل فردوسی پور در برنامه این هفته مناظره ای را با حضور علی کریمی و محمدرضا ساکت برگزار کرد.

به گزارش ورزش سه ، برنامه نود دوشنبه شب(بیست و سوم بهمن ماه) از ساعت 22:40 شروع شد که مسابقه های لیگ برتر در هفته بیست و سوم مورد بررسی قرار داده شد و به حواشی دربی لیگ یکی مازندرانی ها اشاره شد ولی بخش مهم این برنامه به مناظره کاپیتان سابق تیم ملی کشور عزیزمان ایران و دبیر کل فدراسیون فوتبال تخصیص داده شده است داشت که مشروح آن را در زیر می خوانید:

نظرسنجی

داغ‌ترین مناظره فوتبالی تاریخ در نود(96.11.23)

مخاطبان برنامه نود می توانند در پاسخ به پرسش «تیم های استقلال و پرسپولیس در هفته نخست لیگ قهرمانان آسیا جمعا چند امتیاز می گیرند؟» یکی از گزینه های «شش»، «چهار»، «سه»، «دو»، «یک» و «صفر» را که نشانگر امتیاز تیم هاست را گزینش کنند.

آنچه در برنامه نود امشب (96/11/23) مشاهده کردید:

– خاطره انگیزترین نمایش های نمایندگان کشور عزیزمان ایران در لیگ قهرمانان آسیا.

عادل فردوسی‌پور در برنامه این هفته مناظره‌ای را با حضور علی کریمی و محمدرضا ساکت برگزار کرد. 

– پیروزی لحظه آخری خونه به خونه برابر نساجی و جنجال و خون ریزی در دربی مازندران.

– مناظره علی کریمی با محمدرضا ساکت.

* نخستین آیتم برنامه نود به قهرمانی تیم ملی فوتسال کشور عزیزمان ایران و عملکردی که برابر حریفانشان در جام ملت های آسیا داشتند، تخصیص داده شده است داشت.

* صنعت نفت آبادان 0 پرسپولیس 3

داغ‌ترین مناظره فوتبالی تاریخ در نود(96.11.23)

نکات بازی

پرسپولیسِ برانکو تنها در آبادان برابر صنعت نفت به برتری نرسیده بود که به این موفقیت رسید.

آبادان، دهمین شهر کشور عزیزمان ایران که پرسپولیس با هدایت برانکو در آن به پیروزی دست یافت.

وحید امیری با 6 پاس گل در رده دوم برترین پاسورهای لیگ.

عادل فردوسی‌پور در برنامه این هفته مناظره‌ای را با حضور علی کریمی و محمدرضا ساکت برگزار کرد. 

5 گل در یک فصل، عالی ترین عملکرد فرشاد احمدزاده.

فراز کمالوند با 6 شکست، بیشترین باخت را در بین مربیان لیگ به برانکو داشته است.

– کنفرانس مربیان

داغ‌ترین مناظره فوتبالی تاریخ در نود(96.11.23)

برانکو ایوانکوویچ: خیلی از این برد خوشحال هستم؛ از نحوه بازی تیم خوشحال هستم و این عالی ترین پیش بازی ما جهت لیگ قهرمانان است.

فراز کمالوند: تبعیض در فوتبال کشور عزیزمان ایران بی داد می کند؛ به پرسپولیس کاری ندارم ولی یک جام بگیرند و به استقلال بدهند؛ پرسپولیس نیرومند تر از ما بود و نوش جانش که به برتری رسید؛ جهت چه ما باید هر سه روز بازی کنیم؛ ما را له کردند و جلوی پرسپولیس گذاشتند؛ آیا استقلال زیاد از ما استراحت کرده و فردا بازی دارد؟

* استقلال پایتخت کشور عزیزمان ایران 3 سپیدرود 0

– کنفرانس مربیان

علی کریمی: روز ما و فرزند های ما نبود؛ باز هم مثل مسابقه های قبل روی غلط های فردی گل خوردیم؛ شکست برابر استقلال بر گردن من است و در دو هفته وقت تا دیدار بعد باید روی ضعف هایمان زیاد کار کنیم.

وینفرد شفر: از عملکرد امروز بازیکنانم خوشحال هستم؛ دوباره خیلی خوب فوتبال بازی کردیم و ضرب های زیادی جهت دادن پاس داشتیم؛ فوتبال بزن زیرش نبود؛ فوتبالی بود که همه با لبخند نگاه و بازیکنان با لبخند بازی می کردند.

کارشناسی داوری با ابراهیم میرزابیگی

– صنعت نفت آبادان و پرسپولیس

خطایی روی کرار اتفاق نیافتاد و خلیل زاده فقط توپ را زد، ولی هافبک صنعت نفت تمارض نکرد.

اخطار به سید جلال حسینی به درستی داده شد.

– استقلال پایتخت کشور عزیزمان ایران و سپیدرود

جابر انصاری به علت اینکه در محاسباتش جهت زدن توپ اشتباه کرد و خطای خطرناکی روی دروازه بان سپیدرود داشت، باید اخراج می شد ولی پیش از آن مهاجم استقلال در آفساید بود.

دست مجید حسینی با صورت محمد غلامی برخورد کرد و باید یک پنالتی جهت سپیدرود اعلام می شد.

در برخورد حسین کعبی که تکل زده بود با فرشید اسماعیلی خطایی رخ نداد و تصمیم داور درست بود.

مهدوی، هافبک سپیدرود با دست اسماعیلی را هُل داد ولی پنالتی نبود و در ادامه داور تصمیم اشتباهی در اعلام کرنر به سود استقلال داشت.

* آیتمی خاص بازی های خاطره انگیز نمایندگان ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا پخش شد.

* صحبت های جنجالی علی کریمی بعد از دیدار سپیدرود برابر استقلال در هفته بیست و دوم لیگ برتر پخش شد.

شروع مناظره علی کریمی و محمدرضا ساکت از ساعت 23:30

محمدرضا ساکت: جهت علی خسروی، پیشکسوت داوری آرزوی سلامتی دارم و قهرمانی مقتدرانه فرزندان کشور عزیزمان ایران اسلامی در تیم ملی فوتسال در جام ملت های آسیا را تبریک عرض کرده و این قهرمانی را به روح زنده یاد بابک معصومی تقدیم می کنیم.

علی کریمی: خوشحال هستم که مجددا در خدمت مردم باشم و امیدوارم برنامه جذابی شود و تمام اتفاقاتی که می افتد، قضاوت آن برعهده مردم باشد.

علی کریمی: دو، سه ماه قبل یک سری صحبت ها را راجع به سوالاتی که فدراسیون فوتبال به علت اینکه وظیفه اش هست، گفتم که باید پاسخ دهد که در آن مقطع هیچ یک از اعضای فدراسیون آن را جواب ندادند و طبیعتا صحبت های جدیدم در جهت همان ها بود؛ طرف حساب من هم آقای تاج به عنوان رییس فدراسیون بود ولی آقای ساکت هم زحمت کشیدند و امشب به این برنامه آمدند؛ چون تمام قراردادهایی که راجع به آن بحث کرده ام امضای آقای تاج پای آن هست؛ یکی از صحبت هایی که در این چند وقت که خودم روی آن دقت کردم، بحث کشور عزیزمان ایران نوین هست؛ 69 میلیارد تومانی که فدراسیون فوتبال جهت آن خسارت داده و به علت دو، سه هفته پخش نشدن تلویزیونی مسابقه های 69 میلیارد تومان به این شرکت خسارت دادید و همچنین به علت عدم راه اندازی تابلوهای تبلیغاتی ردیف سوم این اتفاق صورت گرفته هست؛ در سال اول 23 میلیارد تومان و در سال دوم 46 میلیارد تومان خسارت بوده هست؛ باید عملکرد طوری تنظیم می شد که در سال دوم خسارت کمتر می شد ولی دقیقا خسارت دو برابر زیاد شد؛ آیا از کنار حق کلوب ها گذشتید و به آسانی 69 میلیارد تومان خسارت دادید؟

محمدرضا ساکت: به علت مسابقه های فوتسال جام کلوب های آسیا آقای تاج در چین تایپه هستند و ضرورت داشت در آنجا باشند؛ فدراسیون و شرکت لیگ در عنوان کشور عزیزمان ایران نوین بارها پاسخگویی داشته و اینکه آقای علی کریمی این پرسشها را می گوید، فدراسیون باز هم پاسخگویی خواهد کرد؛ خیلی خوب است در این بخش ها مفاهمه باشد که نامش را مناظره گذاشته اید؛ فدراسیون هر لحظه از منتقد منصف و مودب حمایت می کند؛ در تبلیغات محیطی که در سال های 93 تا 95 به وسیله فدراسیون و شرکت لیگ وقت انجام شد، جهش زیادی در بحث درآمدزایی صورت گرفت؛ قرارداد با حضور دستگاه های نظارتی امضا و اجرایی شد؛ در طول اجرا بخش هایی دچار مسئله شد که فدراسیون زیر بار آن نرفت؛ در متن قراردادهای تجاری آمده که اگر اختلافی بین طرفین بود نهادهای نظارتی ورود کنند.

محمدرضا ساکت: به علت برنامه های تیم ملی و بعضی علل دیگر بخشی از قراردادها با کشور عزیزمان ایران نوین اجرایی نشد؛ پشت نیمکت ذخیره ها فضای تبلیغ در نظر گرفته شده است بود که به مسئله خورد؛ در کشور عزیزمان ایران تنها تیم ذوب آهن اختیار ورزشگاهش را دارد و امیدواریم کلوب فولاد هم به این مهم برسد؛ به همین علت در تبلیغات پشت نیمکت و ردیف سوم تبلیغات دور زمین مشکلاتی به وجود آمد؛ این پرسشها به کانون کارشناسان دادگستری ارجاع داده شد و به داوری رفت؛ تمام مدارک و مستندات هست؛ پاسخگویی فدراسیون و شرکت لیگ، از طریق مجمع فدراسیون داده شده است هست؛ هیأت رییسه شرکت لیگ از سوی کلوب ها تعیین می شود؛ حسابرس و بازرس مستقل وجود دارد؛ آنها تمام این گزارش ها را استماع کردند و حسابرسی آخر سال انجام شد.

علی کریمی: تخفیفی که جهت این قراردادها می دهید باید مصوبه هیأت رییسه باشد؛ آیا کلوب ها قبول کردند که 69 میلیارد تومان از حق آنها کم شود؟؛ دوست دارم مدیر عامل یا اعضای مجمع هیأت رییسه فدراسیون در این باره حرف بزنند؛ آقای ساکت، شما در مورد شرایط و حکمی است که 35 میلیارد تومان جهت حکم دادگاه را هنوز نگرفتید و صدای آن را دریافت نکرده اید؛ آخرین مهلتی هم که گرفته اید جهت آذرماه سال آینده هست؛ چطور می شود فدراسیون جهت این پرسشها 69 میلیارد تومان متضرر شود؟

محمدرضا ساکت: بین تخفیف و خسارت تفاوت وجود دارد؛ خسارت را طرف برابر درخواست کرده هست؛ هر دو طرف نسبت به هم تعهداتی داشتند؛ تعهداتی که به علت پرسشها ورزشگاه ها وجود داشت، مشکلاتی را در این قرارداد از سوی فدراسیون و کلوب ها به وجود آورد؛ خسارت زیاد از این ها بود؛ بعد از آنکه کانون کارشناسان و هیأت داوری تایید کرد، تضامینی گرفته شد و به همین علت است که حکم دادگاه و دادگستری کل پایتخت کشور عزیزمان ایران نشان داد براساس مدارکی که از طرف برابر داشتیم، آنها اقدام کردند؛ عددی که الان بدهکار هستند نزدیک 20 میلیارد تومان هست؛ کشور عزیزمان ایران نوین مبلغ بدهی را به صورت زمین به شرکت لیگ داده شده است ولی شرکت لیگ گفته زمین باید تبدیل به پول شود تا قبول کنیم.

علی کریمی: این زمین ها کجاست؟

محمدرضا ساکت: در چند نقطه است.

علی کریمی: ما می خواهیم راجع به قانون صحبت کنیم؛ این زمین هایی که می گویید کجاست؟

محمدرضا ساکت: در شمال، پایتخت کشور عزیزمان ایران و ورامین است ولی شرکت لیگ اعلام کرده زمین قبول نمی کنم و باید این ها تبدیل به پول شود؛ حتما تمام کلوب ها این قدرت نظر را دارند و اینطور نیست که تخفیفی داده شده است باشد؛ به علت آیتم هایی که وجود داشته اینطور تصمیم گیری شده است هست؛ در خود قراردادها تعیین می شود در صورت بروز اختلاف باید چگونه تصمیم گیری شود؛ انجام این قرارداد به نوعی به وسیله شرکت بازرسی بود؛ شاید شرکت بازرسی با این مسئله اختلاف داشته باشد؛ در قرارداد عنوان ذکر شده است و طرفین ملزم به اجرای آن هستند؛ نحوه پیگیری به اختلافات مشخص شده است و در قرارداد ما و کشور عزیزمان ایران نوین به این شکل است.

علی کریمی: شما(ساکت) می گویید 20 میلیارد تومان بدهی است.

محمدرضا ساکت: 8 میلیارد تومان دریافت شده، 2 میلیارد تومان چک گرفتیم و 20 میلیارد دیگر را به صورت زمین پرداخت کرده اند.

علی کریمی:اما شما بدون اطلاع تا آذرماه سال دیگر دست نگه داشتید تا این مبلغ پرداخت شود.

محمدرضا ساکت: این زمین باید به فروش برود؛ شرکت لیگ و فدراسیون گفته اند زمین قبول نمی کنیم و باید تبدیل به پول شود.

علی کریمی: مگر فدراسیون که باید حق کلوب ها را بگیرد، می تواند زمین معامله کند؟ مگر بنگاه معاملاتی است؟؛ یک سری آدم در این وسط پول هایی بعد دادند و استعفا کردند؛ اگر حرفم اشتباه هست، می توانید شکایت کنید.

محمدرضا ساکت: در مناظره صحبت غیر مستند نکنید.

علی کریمی: اگر غیر مستند است و درست نیست شکایت کنید؛ شما که دست به شکایتتان خوب هست؛ اگر صحبت های دیگر بزنید، من هم حرف هایی دارم. پرسش کردم و گفتم خانمی که در شرکت لیگ بوده و در بخش اقتصادی فعالیت داشته، آیا در این داستان کشور عزیزمان ایران نوین استعفا داد؟

محمدرضا ساکت: بنده اطلاعی ندارم؛ ممکن است آدمی بیاید و برود؛ 30 میلیارد خسارت بوده که 20 میلیارد تومان آن با دادن زمین پرداخته شده است که باید فروخته شود؛ شرکت لیگ از سه، چهار سال قبل در این بخش کار خوبی کرد که جای تقدیر دارد؛ مبنای شرکت لیگ و کشور عزیزمان ایران نوین قرارداد بوده و ارجاع به داوری هم وجود داشته که بخشی از حقوق را نیز برگردانده است.

علی کریمی: من قانع نشدم و قضاوت با مردم هست؛ حق پخش در بازی های مقدماتی جام جهانی برابر عمان و هند به وسیله شرکت ایتالیایی که در سنگاپور فعالیت دارد، 72 هزار دلار بوده هست؛ نخستین ایمیل جهت پرداخت این مبلغ با تایید دبیر فدراسیون بوده ولی در ایمیل بعد آقای ترابیان حسابی غیر از فدراسیون داده که البته بعد از آن اعلام کردند ایمیل آقای ترابیان هک شده است هست؛ الان هنوز معلوم نیست این پول در حساب چه شخصی رفته هست؛ این اتفاق در سال 94 افتاده است.

محمدرضا ساکت: آقای تاج و بنده در آن مقطع در این موضع نبودند ولی با تغییراتی که اخیرا در فدراسیون انجام شده، حسابرسی مالی درست و جامعی صورت گرفته که این سیستم جامع مالی، تمام عملیات مالی قبل و تازه را به صورت استاندارد و تازه ثبت و ضبط می کند؛ این موجب افتخار ما هست؛ امسال هم جهت نخستین بار حسابرسی فدراسیون و مجمع به خبرنگاران داده شد و همه در ریز جریانات و گزارش سالیانه قرار گرفتند که این اتفاق، جزو رویکردهای مهم فدراسیون بود؛ این عنوان که آقای کریمی گفته الان هم در کمیته اخلاق در حال پیگیری است.

علی کریمی: الان این پول کجاست؟

محمدرضا ساکت:مسئله جدیدی نیست که می گویید.

علی کریمی: فدراسیون در این باره جوابی نداده و تازه است.

محمدرضا ساکت: آقای تاج کمیته اخلاق را موظف کردند که پیگیری کند؛ 6 ماه است در خصوص این پرونده جهت دریافت حق پخش بازی عمان و هند در کمیته اخلاق بررسی ها انجام می شود.

علی کریمی: از سال 94 به نتیجه نرسیده است؟

محمدرضا ساکت: کمیته اخلاق یک سال است تشکیل شده است است.

علی کریمی: بعد کمیته ای که نیکبخت را محروم کرد، چه بود؟ منشور اخلاقی بود و حالا اسمش عوض شده است و کمیته اخلاق نام گرفته است.

محمدرضا ساکت: آقای کریمی زیاد به ارکان فوتبال مسلط باشد، ولی کمیته اخلاق یک سال است مقتدرانه پرسشها را پیگیری می کند و حتی موارد گذشته را نیز در حال پیگیری دارد.

علی کریمی: با کدام مربیانی که از بازیکنان پول می گیرند برخورد می شود؛ یک مدیر عامل یک میلیارد و 200 میلیون تومان از بازیکنان پول می گیرد؛ این ها پرونده دارند؟

محمدرضا ساکت: کمیته اخلاق به شرطی که مستندات کافی داشته باشد و البته خودش هم رصد می کند، تصمیم می گیرد؛ هر خبری را هرکجا در داخل یا خارج کشور اطراف فوتبال کشور عزیزمان ایران دریافت کند، پیگیری خواهد کرد؛ اخیرا گفته بودند مدارس فوتبال غیر قانونی نزدیک به 115 مدرسه فوتبال غیر قانونی بود که با برخورد کمیته اخلاق مواجه شد؛ رسانه ای شدن یک عنوان بعد از اینکه ابعاد یک عنوان روشن شود، در رسانه گفته خواهد شد؛ حفظ حرمت انسان ها را باید در نظر گرفت؛ شاید آقای ترابیان مرتبط با موضوعی که آقای کریمی گفت، نباشد؛ کمیته اخلاق در پرسشها فرهنگی، مالی و اخلاقی و حتی موارد غیر فنی مرتبط با فوتبال پیگیری می کند؛ در حال حاضر به طور مرتب احکامی از کمیته اخلاق داریم که بخشی از آن رسانه ای شده است هست؛ بخش دیگری هم در کمیته اخلاق است که بعد از تصمیم گیری رسانه ای می شود؛ کمیته اخلاق با جدیت کارش را انجام می دهد و رسالتش را پیگیری می کند؛ یک نظام براق مالی در فدراسیون انجام شده است و نسبت به گذشته ارتقا پیدا کرده هست؛ کمیته اخلاق با قدرت کارش را انجام می دهد؛ همه دلسوزان فوتبال، هرچه به عنوان فساد در فوتبال می دانند به کمیته اخلاق بگویند تا پیگیری کند.

علی کریمی: کمیته اخلاق در سال 93 شکل گرفته و آقای محمدزاده آن را اعلام کرده است.

محمدرضا ساکت: آقای تورک یک سال است با نظام و قوانین تازه در کمیته اخلاق فعالیت دارد.

علی کریمی: طبق اصل 139 قانون اساسی، ارگان دولتی نمی تواند در مسائلی مثل دادن زمین از طرف کشور عزیزمان ایران نوین دخالت کند.

محمدرضا ساکت: شرکت لیگ یک شرکت دولتی تلقی نمی شود.

علی کریمی: مگر شرکت لیگ زیر مجموعه فدراسیون نیست؟

محمدرضا ساکت: فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران یک نهاد غیر دولتی است.

علی کریمی: یک آیین نامه ای است که هر ساله در مجمع و افرادی که هستند، جهت آن تصمیم می گیرند؛ هر کسی نمی تواند طبق آیین نامه شما در ریاست فدراسیون شرکت کند؛ رییس فدراسیون باید 10 سال سابقه ریاست داشته باشد؛ به عنوان نمونه یک نفر می تواند یک شرکت سوری داشته باشد و 10 سال رییس شود ولی مربی و بازیکن با سابقه فوتبال نمی تواند رییس فدراسیون باشد.

محمدرضا ساکت: هنگامی که یک سوالی را مطرح می کنید، منتظر جواب باشید؟ شما می گویید آیین نامه را به نفع خود می نویسید که درست نیست؛ عوض کردن اساسنامه مراحل خاص خود را دارد و باید به تایید فیفا برسد که آیین نامه فدراسیون جهت سال 90 است.

علی کریمی: امکان ندارد این چیزی که از سال 90 بوده، بندهای آن عوض کردن کند؟

محمدرضا ساکت: باید در مجمع فدراسیون عوض کردن کند و ما نمی توانیم براساس تمایلات فردی آن را عوض کردن دهیم.

علی کریمی: سوالی در مورد قرارداد فدراسیون با سامانه پیامکی 6090 دارم که در وقت آقای تاج بسته شد که یک سال هم طول نکشید و فسخ شد؛ این قرارداد چقدر درآمد داشت که در آن جوایزی هم در نظر گرفته شده است بود.

محمدرضا ساکت: از سال 94-93 afc اعلام کرد تمام تولیدات محتوای فوتبال باید در فوتبال هزینه شود؛ در آن سال چون کلوب ها به علت عدم آشنایی با سیستم پیامکی آشنایی نداشتند، قراردادهایی با ایرانسل و همراه اول امضاء کردیم که هر کلوب باید خودش تولید محتوا و خبر می کرد تا به سامانه دسترسی پیدا کند و جهت هوادارانش ارسال خبر داشته باشد تا تماشاگران در سامانه مخصوص باشگاه، پیامک دریافت می کردند و کلوب ها با این روش و مکانیزم درآمدزایی آشنا شدند؛ این کار انجام شد و کلوب ها در این عنوان توجیه شدند؛ کلوب ها گفتند به جای اینکه یک سر شماره جهت همه تیم ها باشد، هر کلوب یک سر شماره اختصاصی داشته باشد که پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی این کار را انجام دادند.

علی کریمی: این پولی که در وقت عقد قرارداد(سال 92) با 6090 تا اجرای آن بوده به کجا رفته است؟

محمدرضا ساکت: حدود 2 میلیارد تومان در سال های 93 و 94 درآمدزایی داشت.

علی کریمی: در قرارداد با این سامانه آمده اگر 10 ماه از تاریخ فوق بگذرد، باید حق گرفته شود؛ چطور می گویید بعد از یک سال باید پول گرفته شود؟

محمدرضا ساکت: شرکت مخابرات کنتورینگ را ارسال می کند و براساس آن پول دریافت می شود؛ در بیست و هشتم اردیبهشت ماه 92 قرارداد با این سامانه بسته شد؛ تا شهریورماه 93 ، 14 میلیارد تومان درآمدزایی بوده است.

محمدرضا ساکت: کلوب هایی که تولید محتوا داشته اند، خودشان این کار را برعهده گرفتند؛ این سرشماره تعطیل شد و همراه اول که زیر نظر مخابرات هست، این کار را ادامه نداد؛ به این خاطر بود که کلوب ها آموزشی پیدا کردند که خودشان این کار را انجام دهند؛ کلوب های استقلال و پرسپولیس این کار را کردند.

محمدرضا ساکت: فدراسیون مورد اهانت هایی قرار داده شد که زیبنده اهالی فوتبال نیست؛ در سال 2017 فدراسیون کشور عزیزمان ایران تنها فدراسیون پنج ستاره دنیا شد؛ 2018 را با قهرمانی در فوتبال ساحلی پرشین کاپ و جام ملت های فوتسال شروع کردیم و شروع مقتدارنه داشتیم ولی بخشی از تمرکز فدراسیون به مباحثی می رود که فدراسیون به آن تعهدی ندارد؛ افرادی که در فدراسیون هستند زیر نظر مجمع 80-70 نفره فعالیت می کنند؛ 18 تیم ملی خودشان را آماده می کند؛ آقای کریمی شما جایگزین اینکه اینگونه در این شرایط چنین مسائلی را مطرح کنید، بدانید در موسسه های حسابرسی مستقل، شرکت لیگ و فدراسیون این مباحث پیگیری می شود؛ شما(کریمی) با استرس خاصی اشاره کردید بحث حق پخش بازی عمان چه چیزی هست؛ نگاه و روند فدراسیون را گفتیم؛ امروز تلاش بر این است تا این شفافیت ابتدا از سوی فدراسیون انجا بگیرد؛ شفافیت در هیأت رییسه و مجمع اخیر وجود داشت؛ آیا ادبیاتی دارید که انگار دعوا می کنید؛ اگر فرزندتان از 10 درس، یک درس اشتباه داشته باشد، سیلی به گوش آن می زنید؟؛ آیا هیأت فوتبال استان ها و هیأت جزیره کیش در کنار کمیته های فدراسیون اشتباه می کنند؟؛ این موفقیت ها حاصل تلاش همه هست؛ قهرمانی جام ملت های فوتسال آسیا مربوط به تمام خانواده فوتسال هست؛ مسیری که فدراسیون می رود، قانون مندتر و تشکیلاتی تر پیش می رود؛ استانداردها را در فدراسیون اجرا می کنیم تا فدراسیونی پاسخگو باشیم؛ اتفاقاتی که در مرکز ملی فوتبال وجود دارد را باید در نظر گرفت؛ آقای صفایی فراهانی را معمار فوتبال کشور عزیزمان ایران می دانم که ایشان هم به من پیشنهاد چنین پستی داد؛ زمین شماره 2 کمپ تیم ملی به مراحل نهایی رسیده و کارهای آن را پیش می بریم.

علی کریمی: آیا یک فدراسیون 5 ستاره، لباس های تیم ملی جوانانش را باید در فرودگاه بگیرد؛ تیم ملی مهم فدراسیون، همین تیم ملی بزرگسالان است که به خیری و خوشی به جام جهانی افزایش کرده هست؛ اگر صفایی فراهانی نبود همین الان تیم ملی کمپ نداشت؛ هزینه هایی که از جام جهانی قبلی و همین جام جهانی گرفتید، چه شد؟ پول هایی به آقای هوشنگ مقدس ریختید؛ دو پول به حساب شخص دیگری رفته و یک نفر دیگر هم پول ریخته که به حساب آقای هوشنگ مقدس آمده و این اتفاق در سال 92 بوده و پول جام جهانی قبلی هست؛ مراجع ذی صلاح لیست این پرداختی ها را خواسته اند.

محمدرضا ساکت: هیچ پولی در خارج از سیستم مالی فدراسیون پرداخت نشده؛ کفاشیان به علت تحریم ها این کار را انجام داده و درست هست؛ اگر کفاشیان نیست نباید در حقش جفا شود؛ تدبیر آن وقت اینطور بود که بخاطر تحریم ها چنین تصمیمی گرفته شود.

علی کریمی: این پرسشها در کَت من نمی رود ؛ آن وقت آقای تاج نایب رییس وقت فدراسیون بود و مگر می شود در جریان این پرسشها نباشد؟

محمدرضا ساکت: هنگامی که مدیریت لایه های متفاوتی دارد، رییس فدراسیون مسؤولیت تام مالی را دارد؛ پول به حساب آقای مقدس ریخته شده است و به احتمال زیاد و حتما اینطور است که به حساب فدراسیون برگشت دادند؛ از طریق سفارت بوده و آنها در جریان هستند؛ هنوز پول جدیدی جهت جام جهانی 2018 نه به ما، به هیچ کشور دیگری وارد نشده هست؛ بعد از جام جهانی پول می آید و طبیعی است که در هزینه های مد نظر استفاده خواهیم کرد؛ هنگامی که مجمع فدراسیون برگزار می شود، در مجمع حسابرسی سال قبل انجام می شود و بودجه سال قبل تدوین و تصویب می شود؛ 67 میلیارد است که درآمدهای متفاوت فدراسیون ازجمله جام جهانی در آن آمده است.

علی کریمی: تاییدیه فیفا جهت اساسنامه فدراسیون را می توانم ببینم؟ این همه مدارک با خودتان آوردید ولی این تاییدیه را آیا با خودتان نیاوردید؟؛ تیم ملی بزرگسالان هم لباس ها را جمع می کند؛ بعد از هر تمرین لباس ها را می شورد و از بازیکنان می گیرد.

عادل فردوسی پور: تیم جوانان کشور عزیزمان ایران در سکوت خبری آمد و ما نتوانستیم پیگیر این عنوان باشیم.

محمدرضا ساکت: در خیلی از کشورها این اتفاق می افتد؛ البسه جمع آوری و ضدعفونی می شود.

علی کریمی: هنگامی که در تیم ملی بودیم، بعد از هر اردو البسه ما جمع می شد؛ آیا می شود فدراسیون پنج ستاره باید اینطور باشد؟

محمدرضا ساکت: آقای کریمی مباحث را سلسله وار می گویند و رد می شود؛ نحوه کار را می توانید از مربیان تیم ملی بپرسید که چطور بوده هست؛ 4 نوع البسه در فصول متفاوت در اختیار بازیکنان قرار می گیرد؛ گزارشی که از مدیر تیم جوانان کشور عزیزمان ایران داریم؛ در اردن بخشی از امکانات اضافه آن تیم، به علت اینکه آن تیم افزایش نکرد و قرار بود تیم جدیدی تشکیل شود، البسه جمع آوری شد؛ از مردها چمنیان و ناظم الشریعه بپرسید که آیا البسه آنها هم جمع آوری شده است است؟

عادل فردوسی پور: باید پذیرفت قراردادهای فدراسیون طی سالیان اخیر خوب نبوده و متضرر شدیم؛ ما به بحث کشور عزیزمان ایران نوین ورود کردیم و 35 درصد سود این شرکت، به 21 درصد رسید.

محمدرضا ساکت: شرکت برهان نوین تعهداتی داشت که راه اندازی، بهره برداری موقت و رسمی و تامین تمام تجهیزات ورزشگاه ها را برعهده بگیرد؛ این شرکت گفت با افت تماشاگران قرارداد عوض کردن می کند؛ به همین خاطر این بخش ها را از او گرفتند و فروش و اجرای عملیاتی فروش بلیت را گرفتند و به 12 و نیم درصد رساندند؛ علتش هم این بود که فدراسیون و آقای تاج تاکید داشت که بلیت فروشی را در اختیار کلوب ها بگذارند؛ فدراسیون تازه این سیاست گذاری را کرده و خودِ کلوب بلیت فروشی را انجام می دهد که در صورت میل به می تواند با 12 و نیم درصد از درآمدزایی به شرکت برهان نوین بدهند.

علی کریمی: صحبت های آقای ساکت جهت من قانع کننده نیست؛ اگر مردم نباشند، ما هم نیستیم؛ آقای ساکت فرافکنی می کند ولی خود بازیکن تیم ملی جوانان می گوید در فرودگاه این کار را با ما کرده اند؛ آقای خطیر که در فدراسیون بود و با نماینده فیفا به کمپ تیم ملی رفت و با آقای اوسیانو دعوا کرد، به کجا رفت؟ الان کجاست؟

محمدرضا ساکت: فدراسیون تا این اندازه صبوری دارد که صحبت های ناپسند افراد را با آرامی پاسخ می دهد؛ هیچ تصویر العمل جهت صحبت های خیابانی و صحنه ای انجام نمی دهد؛ ما می گوییم اگر کسی حرفی زد، باید پاسخ داد ولی تهمت ها را باید پیگیری کرد.

علی کریمی: اگر شما مباحث ما را خیابانی می گویید این را اعلام کنید که سمت سباستین در تیم ملی چیست؟ علت اخراج مربیان ایرانی از تیم ملی چه بود؟ آیا فدراسیون فوتبال پیگیر این عنوان نبود؟ به چه عنوانی سباستین در کادر فنی تیم ملی است و سمت ایشان چیست؟ بدنساز است یا مربی؟

محمدرضا ساکت: آقای نکونام همین الان با آقای کی روش در ارتباط است و دوستی نزدیکی دارد؛ آیا یک سرمربی حق دارد همکاران خود را گزینش کند؟ با آنها ادامه دهد یا خیر؟

علی کریمی: حق طبیعی هر مربی هست؛ آیا حق طبیعی هر مربی است که مدیر رسانه ای را هم گزینش کند؟

محمدرضا ساکت: خیر؛ در فدراسیون اگر رییس هر چیزی را صلاح بداند، انجام می دهد؛ الان آقای معتمدکیا مدیر رسانه ای است ولی اگر آقای کی روش بخواهد شخصی را به کادر فنی اضافه کند، با آقای تاج هماهنگ خواهد کرد و براساس مسیری است که به راه موفقیت تیم ملی می رسد؛ شاید کی روش راضی نباشد این را می گویم ولی از سردار آزمون و میلاد محمدی بپرسید در بازی کشور عزیزمان ایران و کره که آسیب دیدید و نرفتید، کدام مربی که کار ارتقا شما را انجام داد و به بازی با سوریه رسیدید؟ همین آقای سباستین بود.

علی کریمی: آقای کنعانی در گذشته مصدوم می شود و به کمپ تیم ملی می رود چون هر روزی که با تیم ملی تمرین کند، آقای سباستین حقوق می گیرد؛ هنگامی که کنعانی در کلوب مصدوم شده است باید در تیم ملی تمرین کند؟

محمدرضا ساکت: آقای کی روش به عنوان فردی که عالی ترین پنل را جهت آماده سازی دارد، بازیکنانی که در آستانه مصدومیت هستند یا آسیب دیده اند را به کمپ دعوت می کند تا به شرایط مطلوب برساند؛ ما باید آقای کی روش را تقدیر کنیم یا خیر؟؛ ناسپاسی است هنگامی که این حرف ها را بگوییم.

علی کریمی: آقای ساکت خواهشا فرافکنی نکنید؛ من علت اخراج مربیان ایرانی از تیم ملی را خواستم.

محمدرضا ساکت: اخراج نبوده هست؛ آقای کی روش در یک مقطعی احساس کرد این کار صورت بگیرد.

علی کریمی: آیا یک قراردادی بستید که یک ماه زیاد یک مربی در تیم ملی نماند؛ یک مربی ایرانی قرارداد بست ولی کمتر از یک ماه اخراج شد چون ایشان در لهستان بودند؛ سفارت اتریش از فدراسیون استعلام گرفت که همانجا آقای تاج گفتند آن فرد سوء استفاده کرده هست؛ اصلا اگر مربی ایرانی نیاز نیست آیا قرارداد بستند؟

محمدرضا ساکت: هر وقت ایشان تشخیص دهد، عالی ترین تصمیم را جهت تیم ملی می گیرد؟ این حرف ها در حق آقای کی روش و تیم ملی جفا هست؛ آقای کی روش مسیر درستی جهت جام جهانی ترسیم کرده هست؛ بدون باخت به جام جهانی رفته و با حمایت کلوب ها، رسانه ها و بازیکنان به این مهم رسیده هست؛ هر کسی که کوچک ترین واکنش‌ها نامناسبی داشته باشد، از تیم ملی کنار می رود.

علی کریمی: فدراسیون پنج ستاره هستیم ولی آیا یک تیم فوتبال مطرح دنیا با ما بازی نمی کند؟

محمدرضا ساکت: به علت بعضی پرسشها سیاسی که در جریان هستیم و از سوی دیگر پرسشها مالی، این اتفاقات افتاده هست؛ یک سری پرسشها که در فوتبال مطرح می شود را نیز باید گفت که 70 درصد درآمد کلوب ها و فوتبال یک کشور از حق پخش تلویزیونی تامین می شود؛ آقای کی روش از میدان بزرگ نمی ترسد ولی محدودیت ما موجب شده است اینطور بازی ها را نداشته باشیم؛ علی رغم پرسشها و مشکلاتی که در خارج از کشور وجود دارد و ما را اذیت می کند، جهت آماده سازی تیم ملی تمام مسابقه های تدارکاتی انجام گرفته و وقت آن بسته شده است هست؛ قرار است با تیم های ملی لیبی، تونس، الجزایر، سوریه، ازبکستان، ترکیه، یونان و لیتوانی در کشورهای متفاوت بازی دوستانه انجام می شود ولی فراموش نکنید با ظرفیت اقتصادی ما عالی ترین کمپ هم در سوریه گزینش می شود؛ با سیاست گذاری خوب در روسیه که از سوی کی روش انجام گرفت و فدراسیون و وزارت حمایت کردند، کمپ خوبی در نظر گرفته شده است است.

محمدرضا ساکت: من از کمیته انضباطی در خصوص جریمه 40 میلیون تومانی پرتاب بطری توضیح خواستم.

علی کریمی: امروز در کمیته انضباطی گفتند به علت تکرار این اتفاقات در ورزشگاه رشت بوده ولی چون چندبار این اتفاق بیافتد باید اینطور جریمه کنند؟ در تمام استادیوم ها این اتفاقات می افتد.

محمدرضا ساکت: کمیته انضباطی چر اجریمه می کند؟ چون تماشاگران متنبه شوند؛ این رای صادر شده است و کمیته انضباطی انسان های فرهیخته ای دارد؛ تماشاگران سپیدرود هفت مورد در گذشته داشتند ولی چون تکرار شده، بنابر قانون کمیته انضباطی به 40 میلیون تومان جریمه رسیده هست؛ آقای افتخاری گفتند کلوب استقلال 500 میلیون تومان در بیرون از کشور عزیزمان ایران جریمه داده هست؛ جرایم جهت بازردارندگی هست، نه ستیز؛ با اینکه شما(علی کریمی) در ادبیات خود کم لطفی کردید، ولی اعضای کمیته انضباطی در نهایت ادب با شما صحبت کردند؛ از مدیر عامل کلوب سپیدرود تقدیر می کنم و می خواهم مقررات و ضوابط شرکت لیگ را به شما(علی کریمی) بگویم؛ اینکه ما شرح یک عنوان را در رسانه ها بگوییم، دلیلی ندارد.

علی کریمی: اگر قرارداد حق پخش با صدا و سیما بسته شود، به نفع صدا و سیما خواهد بود چون در قراردادهای فدراسیون هر لحظه طرف دوم سود می کند(طعنه کریمی به قراردادهای سالیان اخیر فدراسیون).

محمدرضا ساکت: خواهش می کنم صدا و سیما پیگیر این عنوان باشد.

فردوسی پور: کنعانی در پیامکی گفته هنگامی که با استقلال فسخ کردم، در اختیار تیم ملی بودم و آقای کی روش لطف کرد و زیر نظرشان تمرین کردم.

– در این لحظه کی روش هم پیامکی به فردوسی پور ارسال کرده است.

علی کریمی: ای کاش آقای کی روش پشت خط حرف می زد چون صدایش را خیلی وقت است نشنیده بودیم.

فردوسی پور: آقای سباستین مدرک بدنسازی دارد.

محمدرضا ساکت: بنده هم به نمونه کار سباستین اشاره کردم.

علی کریمی: یک تیم فوتبال چند مربی بدنساز باید داشته باشد؟ دیگو، میک و سباستین مربیان بدنسازی تیم ملی هستند.

محمدرضا ساکت: متودولوژی هر یک از مربیان ما متفاوت است.

علی کریمی: یک مربی با مصدومان تمرین می کرد و یکی دیگر با دیگر بازیکنان تیم ملی.

محمدرضا ساکت: در مورد کادری حرف می زنیم که عالی ترین عملکرد را داشته هست؛ آقای کی روش در تمام زمینه ها واکنش‌ها مثبتی داشته و الگوی مثبتی به وجود آورده است.

علی کریمی: این همه جهت این قرارداد هزینه کردید، توقع داشتید به جام جهانی نروید؟

محمدرضا ساکت: در دنیا چند کشور نتوانستند به جام جهانی بروند؟

علی کریمی: ایتالیا نرفته است.

محمدرضا ساکت: در قاره آسیا چند تیم به این موفقیت می رسند؟؛ نایب رییس فدراسیون چین یک سال قبل به کشور عزیزمان ایران آمده بود و گفت بودجه فدراسیون ما 120 میلیون دلار بوده که 200 میلیون دلار رسانده ایم و تلاش ما این است در سال 2030 قهرمان جام ملت های آسیا شویم؛ باید ببینیم اگر هزینه کردیم، خروجی داشته است یا خیر.

علی کریمی: آقای کی روش علاوه بر قرارداد جهت هر مسابقه پاداش 10 هزار دلاری گرفتند؛ آیا باید از پاداش فیفا هم درصد بگیرند؛ بازی به بازی پاداش گرفتند و علاوه بر آن، از پاداش فیفا هم درصد خواهند گرفت؟

محمدرضا ساکت: قرارداد آقای کی روش محرمانه هست؛ بهتر است واقعیت ها گفته شود.

علی کریمی: مشکلی با تیم ملی کشورمان نداریم؛ فقط مانده آقای تاج استعفا دهد و آقای کی روش رییس فدراسیون شود؛ در قرارداد یک مربی خارجی چند روز مرخصی آمده هست؛ هر مربی خارجی 6 هفته مرخصی دارد؛ اردو را انجام می دهد و به دنبال کارهایش را می رود.

محمدرضا ساکت: با هماهنگی تاج این مرخصی ها را می رود؛ آقای کی روش در خارج از کشور عزیزمان ایران نیز تمام عملکرد بازیکنان را در نظر می گیرد؛ 60 درصد بازیکنان لژیونر هستند.

علی کریمی: خاک این فوتبال را خوردم و با مربیان مختلفی کار کردم؛ شاید حرف های شما جهت مردم قابل توجه باشد ولی جهت بنده به نوعی برطرف مسؤولیت هست؛ شما(ساکت) با چندینه مربی خارجی کار کردید؟

محمدرضا ساکت: در سپاهان با لوکا، تابارز، ویرا، قلعه نویی و …!

– پیامک کی روش به فردوسی پور: لطفا پاسخ من را بدهید؛ هیچ تردیدی وجود ندارد که استعداد را می توانید بخرید ولی شخصیت را نمی توانید؛ در لحظه ای مناشب جواب بی احترامی و دروغ های بزدلانه را خواهم داد؛ این شخص(علی کریمی) احترامش را از دست می دهد و 124 بازی ملی خود را از یادها می برد.

علی کریمی: الان جواب بدهد؛ اگر آدم بزدلی بودم، الان با دبیر فدراسیون فوتبال چنین مناظره ای نمی توانستم داشته باشم؛ هم باشگاهی ها و هم بازیان من باید راجع به بازی های ملی من صحبت کنند؛ من به ایشان بی احترامی نکردم؛ گفتم ایشان با چه عنوان و مدرکی سباستین را آورده هست؛ هنگامی که از آقای کی روش رزومه خواستید، چه چیزی دادند؟

محمدرضا ساکت: ما شاهد این پرسشها از سباستین نبودیم؛ کیفیت کارشان را به صورت عملی دیدیم؛ شاید کی روش راضی نباشد بگویم ولی عملکرد ایشان(سباستین) را راجع به میلاد محمدی و سردار آزمون گفتم.

علی کریمی: ناراحتی بنده بخاطر همین است وگرنه من بی احترامی نکردم.

محمدرضا ساکت: هواداران ذوب آهن و تراکتور تا آخر مسابقه های آسیایی در کنار تیم هایشان باشند تا به موفقیت برسند.

علی کریمی: پرسپولیس تا روز آخر در لیگ قهرمانان آسیا خوب کار کرد ولی به علت اینکه نتوانستیم در دیدار با الهلال حق میزبانی را بگیریم، آن اتفاقات افتاد.

محمدرضا ساکت: از سال 90 تا به امروز اساسنامه فدراسیون به فیفا ارسال شده است ولی مخالفتی انجام نگرفته و سکوت کرده هست؛ برداشتم این بود که اساسنامه به تایید فیفا رسیده است.

علی کریمی: یادم است آقای براتی یک وقت از منتقدین سرسخت شما(ساکت) بوده ولی الان …

محمدرضا ساکت: آقای براتی مثل خیلی های دیگر نقطه نظراتش را می گوید و اصلاح ساختار و قوانین را با جدیت پیگیری می کند؛ در مورد پرسشها تیم ملی طی سالیان اخیر و قبل از حضورم در فدراسیون هیچ صحبتی در این باره انجام ندادم که آیا مربیان ایرانی از تیم ملی اخراج شده است اند.

علی کریمی: مگر برکناری سرپرست یک تیم، در اختیار سرمربی یک تیم است؟ مثل آقای پیروانی.

محمدرضا ساکت: اتفاقاتی در آنجا وجود داشت که آقای تاج در آنجا بود.

علی کریمی: یک وقت احیانا آقای کی روش از بازیکنان نخواستند که علیه آقای برانکو صحبت کنند؟!

محمدرضا ساکت: واقعا من چنین چیزی نشنیدم؛ زمین شماره 2 کمپ تیم ملی با پیگیری ها در مراحل نهایی کارش قرار گرفته و آماده کشت است که در این صورت جهت آماده سازی تیم ملی در جام ملت ها آماده خواهد شد.

محمدرضا ساکت: بااهمیت ترین مسئله را در سامانه داوری دنبال می کنیم تا سامانه داوری انجام شود، توانستیم شرایط بسیار خوبی از لحاظ ایجاد سیستم های کامپیوتری داشته باشیم تا به نحو کیفی انجام شود؛ اتفاقات خوبی در کمیته آموزش رخ داده و کلیه سطوح مربیگری در حال تغییرات است و جلسات مدرسین به خوبی انجام می شود.

علی کریمی: نمی دانم فدراسیون ما چطور است که هر کسی در آن می رود، دو دستی می چسبد.

محمدرضا ساکت: اینطور نیست.

علی کریمی: چرا، همینطور هست؛ تا روزی که شماها در این فوتبال باشید، ما رنگ خوشی در فوتبال نمی بینیم؛ یک مربی را به جایی رسانده اید که به یک هموطن توهین کند؛ بزدل کسی است که شما(ساکت) از کنار آن به آسانی استفاده می کنید؛ بزدل آن افراد هستند؛ همه من را می شناسند و تا روزی که زنده باشم این روش را دنبال می کنم؛ امیدوارم هنگامی که چشم در چشم هم شدیم ایشان(کی روش) بتواند این حرف را بزند؛ شما انقدر به ایشان باج دادید و دستش را باز گذاشتید که اینطور حرف ها را بزند؛ البته این مدل حرف زدن بخاطر سباستین است و یک نسبت دورادوری دارد.

محمدرضا ساکت: کاملا این عنوان تکذیب می شود و آقای تاج این عنوان را رد کردند.

علی کریمی: بعد با تاج هماهنگ هستید.

محمدرضا ساکت: بله امروز در ارتباط بودیم؛ امروز تا بیست و پنجم خردادماه 97 روزهای مشکل در لیگ، جام کلوب های آسیا و تیم ملی داریم؛ واقعا انتظار می رود دور از تفکرات فردی نگاه ملی داشته باشیم؛ آغوش ما جهت پذیرش هر گونه انتقاد و صحبت باز است.

علی کریمی: آقای ساکت صحبت از ادب می کند؛ خوب است حرف های آقای تاج با رادیو کشور عزیزمان ایران را هم گوش بدهد.

محمدرضا ساکت: من در جریان هستم و می دانم یک خبرنگار جوانی تلاش می کرد صحبت های دیگران و بزرگان ورزشی را طوری بگوید که آقای تاج ناراحت شود؛ دو قاب تصویر را با یکدیگر به دعوا می اندازند؛ در مورد حق پخش این برنامه ریزی صورت بگیرد چون فوتبال ما نیاز به این عنوان دارد تا متحول شود؛ فدراسیون با اقتداری که دارد روز به روز به دنبال ارتقا هست؛ فدراسیون آغوش بازی جهت پذیرش انتقادات و پیشنهادات دارد؛ گوش شنوا هست.

فردوسی پور: آیا کریمی با مدرک مربیگری اجازه حضور در کنفرانس خبری را پیدا نکرد ولی این اجازه به عنایتی داده شد؟ در صورتی که کریمی قبل از انتقادهایش چنین اجازه ی داشت.

ساکت: روح من و آقای تاج در جریان شکایت کمیته امر به معروف و نهی از منکر اصفهان از آقای کریمی نبوده است.

علی کریمی:کلا آقای تاج در جریان نیست و آتش زدن پیراهن تیم نفت را خبر نداشت؛ قرارداد یک بازیکن که دستکاری شده است بود را خبر نداشت؛ کمیته ای که از من شکایت کرده از کمیته اخلاق فدراسیون استعلام گرفته است.

علی کریمی: این پرسشها جهت مردم روشن نیست؛ این جام جهانی هم می آید و می رود و ان شاالله در جام ملت های آسیا تیم ملی قهرمان خواهد شد.

فردوسی پور: باورم نشد علی کریمی که بیشترین هوادار را دارد، در نشست خبری بعد از بازی با استقلال خوزستان، لوگوی برنامه نود را پرتاب کرد و این انتظار را نداشتم.

علی کریمی: بله؛ حق شما بود.

فردوسی پور: آقای کریمی! کانال خود مسائلی راجع به علی جوادی یا بنده می گویید که درست نیست.

علی کریمی: راجع به آقای جوادی اگر پیشنهادی باشد، می توانم رو کنم.

فردوسی پور: راجع به اینکه آقای کریمی گفته عادل فردوسی پور با فدراسیون تاج و فدراسیون ساکت برخورد خوبی دارد، باید بگویم 36 برنامه راجع به تخلفات صورت گرفته در فوتبال بحث شده است است.

علی کریمی(خطاب به ساکت): حق پخش را جهت خودتان می خواهید نه جهت کلوب ها؛ تمام مدیران کلوب ها بدهکار هستند؛ اگر حق پخش را بگیرید، کلوب ها را از پیش بدهکار می کنید؛ اتفاقاتی بعد از استقلال خوزستان که فشارهایی آورد؛ در بحث کارشناسی حرف هایی زدند؛ من هم شجاعتش را دارم که اگر اشتباهی کنم، از تمام مردم عذرخواهی می کنم؛ ما در این چند وقت در فوتبال هستیم و دیگر ما را نمی بینید؛ صحبتم راجع به کارلوس کی روش و اطراف حمایتم از مربیان ایرانی بود؛ بالاخره باید از مربیان ایرانی استفاده کند تا کسب تجربه کنند.

علی کریمی: جا دارد از طرفداران تیم استقلال تقدیر کنم؛ از فدراسیون کسی نبود که آن را ببیند، ولی طرفداران استقلال نشان دادند اگر پای حق وسط باشد، رنگ ها جذابیتی ندارد و به امید روزی که افرادی در این فوتبال باشند که دنبال حق باشند.

فردوسی پور: از علی جوادی(مسؤول روابط عمومی فدراسیون فوتبال) آشنایی دارم و می دانم جزو زحمت کشان است.

محمدرضا ساکت: جزو پاک ترین هاست.

علی کریمی: زمانی که دستیار کارلوس بودم، همین آقای جوادی مقاله ای نوشت که کریمی اجنبی پرست شده است هست؛ اگر اشتباهی را می کنم، معذرت می خواهم ولی آخرین باری که یک داور اشتباهی کرد جهت چه زمانی بود؟

محمدرضا ساکت: 80 درصد درآمد تبلیغات محیطی و حق پخش جهت کلوب هاست که براساس جایگاه های جدولی و پخش تلویزیونی تعلق می گیرد.

علی کریمی: اگر آقای تاج اینجا بود، زیر سرم می رفت!

محمدرضا ساکت: به قول خودِ شما(فردوسی پور) آقای تاج جزو پاسخگوترین آدم هاست.

علی کریمی: قضاوت با مردم؛ هیچکدام از جواب های آقای ساکت من را قانع نکرد؛ کمیته ها بدون اجرای دبیر کل نمی توانند راجع به موضوعاتی تصمیم گیری کنند در حالی که آقای ساکت می گوید در جریان شکایت کمیته امر به معروف و نهی از منکر اصفهان از بنده نیست.

علی کریمی: مگر شرکت کشور عزیزمان ایران نوین از فدراسیون خسارت نگرفته است؟ آنها هم بروند از من شکایت کنند؛ راه دوری که نمی رود؛ صحبت های آقای ساکت من را قانع نکرد ولی اگر مناظره ای با آقای تاج باشد، بنده با کمال میل می پذیرم؛ قبل از این برنامه رفقای من گفتند آرام باشم؛ مگر من می خواستم چطور باشم؟

فردوسی پور: آقای کریمی! برادرم اصلا نقشی در پیج اینستاگرام ندارد که در کانال خبر رسان تلگرام آن حرف ها را زدید.

علی کریمی: ارتباط دارد؛ بنده کارهایی که گفتم که اصلا ایرادی ندارد.

ترین های هفته بیست و سوم لیگ برتر

حرکات تکنیکی: حسن بیت سعید، اکبر صادقی، علی علیپور، علی کریمی، مهدی زبیدی، امیرحسین فشنگچی، دانیال اسماعیلی فر، محمدرضا خلعتبری، وحید امیری و محمد ابراهیمی.

تیرک دروازه: رضا دهقانی(مقابل نفت تهران)

کار تیمی: پرسپولیس(برابر صنعت نفت)

موقعیت از دست رفته: سلیمان کریپیچ(مقابل گسترش فولاد)

پاس گل: فرشید اسماعیلی(برابر سپیدرود)

مهار برتر: حامد فلاح زاده(مقابل ذوب آهن)

گل برتر: قاسم حدادی فر(برابر سایپا)

* خلاصه ای از 6 بازی هفته بیست و سوم لیگ برتر پخش شد.

کارشناسی داوری

– تراکتورسازی و گسترش فولاد

توپ به دست مدافع گسترش برخورد کرد و باید اعلام پنالتی می شد.

هنریکه خطای پنالتی روی پهلوان مرتکب نشد و تصمیم داور درست بود.

توپ به دست مسیح زاهدی، مدافع گسترش برخورد داشت.

– سایپا و ذوب آهن

اعلام پنالتی به سود سایپا درست بود چون توپ با دست مدافع ذوب برخورد کرد.

قبل از گل دوم سایپا، خطایی رخ نداد و محمدزاده فقط توپ قلی زاده را زد.

توپ به شکم اسدی، هافبک سایپا برخورد کرد و او دست خود را بست و تصمیم داور در نگرفتن پنالتی درست بود.

– پدیده و پارس جنوبی

مدافع پارس جنوبی با نوک پا، پای مهاجم پدیده را زد و پنالتی درست بود.

ناصحی روی صالحی اشتباه انجام داد و داور تصمیم درستی در اعلام پنالتی داشت.

– استقلال خوزستان و فولاد

مدافع استقلال خوزستان روی زهیوی اشتباه انجام داد و یک پنالتی به سود فولاد گرفته نشد.

– پیکان و سیاه جامگان

در محوطه جریمه سیاه جامگان توپ به دست مدافع این تیم برخورد کرد.

اخراج چوکو، مهاجم پیکان به علت خطای خطرناک درست بود.

مدافع پیکان با دو دست روی شاکری مرتکب اشتباه شد و اعلام پنالتی جهت سیاه جامگان به درستی بود.

توپ به صورت مدافع پیکان برخورد کرد و داور تصمیم درستی در عدم اعلام پنالتی داشت.

– سپاهان و نفت تهران

به علت اینکه نصرتی بدون توپ روی انصاری اشتباه کرد باید اخطار می گرفت.

توپ به شکم مدافع سپاهان برخورد کرد و نگرفتن پنالتی درست بود.

* آنالیزی از عملکرد درخشان تیم تراکتورسازی برابر گسترش فولاد پخش شد که شاگردان ساغلام با دادن 800 پاس در این دیدار، رکورد لیگ را در این زمینه زدند و از سوی دیگر بیشترین شوت در چارچوب را هم داشتند.

* گزارشی از عملکرد لژیونرهای فوتبال کشور عزیزمان ایران طی یک هفته اخیر پخش شد.

* در گزارشی به اتفاقات و حواشی دیدار جنجالی و پُر برخورد دربی لیگ یکی مازندران بین تیم های خونه به خونه بابل و نساجی قائم شهر پرداخته شد و بعد از آن سرپرست دو تیم روی خط آمدند.

نتیجه نظرسنجی

دو میلیون و 100 هزار نفر در نظرسنجی برنامه نود این هفته شرکت کردند که حدود 42 درصد از مخاطبان برنامه نود اعتقاد داشتند تیم های استقلال و پرسپولیس در هفته نخست لیگ قهرمانان آسیا جمعا 4 امتیاز می گیرند.

برنامه نود این هفته ساعت 02:49 بامداد روز سه شنبه، بیست و چهارم بهمن ماه خاتمه یافت.

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | فوتبال | فوتبالی | قرارداد | محمدرضا | ایرانسل | علی کریمی | کمیته انضباطی | فدراسیون فوتبال | محمدرضا خلعتبری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog